wirtualne biuro poznań

Wirtualne biuro podróży? Czemu nie?

Korzystamy z usług biur podróży bardzo często. Nie ważne czy to lato, jesień, wiosna czy zima – mniejsze, lub większe imprezy turystyczne można znaleźć o każdej porze roku praktycznie na całym świecie. Dotychczas wszystko opierało się na klasycznym schemacie – wizyta w biurze podróży, podpisanie umowy, oczekiwanie na wyjazd i w końcu sama impreza. Jednak dzięki zauważalnej w dzisiejszych czasach wirtualizacji, widać że może być inaczej. Szczególnie jeśli chodzi o punkt 1.

Czy można zarezerwować wycieczkę online?

Teoretycznie wirtualne biuro Poznań może pośredniczyć w organizowaniu imprez turystycznych. W praktyce, jest to ograniczone przez kilka aspektów (na przykład potwierdzenie własnej tożsamości). Mimo to, pomysł ten jest godny uwagi i to dzięki wielu zaletom jakie on ze sobą niesie:

  1. Brak konieczności wizyty w stacjonarnym biurze podróży. Przecież wirtualne biuro Poznań może nas obsłużyć tak samo jak biuro „tradycyjne”. W ten sposób oszczędzamy czas a ofertę możemy przejrzeć nawet o północy…
  2. Możemy „na trzeźwo” przejrzeć daną ofertę. O tym, jak to wygląda pod czujnym okiem pracownika biura podróży wiemy aż nadto dobrze (z całym szacunkiem dla tych osób). Ponadto możemy to robić godzinę, dwie… Nikt nas nie będzie poganiał a sami możemy wszystko sprawdzić na spokojnie – najlepiej z innymi osobami z którymi mamy na ów wyjazd się wybrać.
  3. Mamy Internet co oznacza że nasze możliwości się zwiększają. W domu możemy wszystkie dostępne oferty dokładnie przejrzeć, również biorąc pod uwagę to co oferuje nam konkurencja. Ponadto, możemy skorzystać z szeregu porównywarek internetowych, które można tu i ówdzie spotkać w Internecie.
  4. Każde, turystyczne wirtualne biuro Poznań mogłoby również transferować szeroko rozumianą dokumentację pomiędzy Klientem a administracją biura. Klient nie musiałby cały czas podróżować pomiędzy biurem podróży a swoim domem, cały czas donosząc jakieś tam dokumenty. Skany i potwierdzenia moglibyśmy przesyłać drogą internetową, na dodatek podpisując się podpisem elektronicznym.
  5. Turystyczne, wirtualne biuro Poznań daje również ogromne możliwości dla jego właścicieli. Szybsza praca (oparcie funkcjonowania o zautomatyzowaną aplikację) większa liczba Klientów i mniejsze koszty… to tylko niektóre z zalet jakie wiążą się z prowadzeniem takowego biura. Oprócz tego, zaletą byłyby również szybkie rozliczenia z US itd a więc wszystkie opłaty które trzeba uiścić.

Jednym słowem, wirtualne biuro Poznań mogłoby działać podobnie jak sklep internetowy.

Dodaj komentarz