przesyłki z usa

Jak kupować taniej?

Internet – sposób na zakupy międzykontynentalne

Internet to doskonały sposób na dokonywanie zakupów. Można robić je bez wychodzenia z domu i praktycznie wszędzie – w innych krajach, na innych kontynentach. Jeszcze nie tak dawno temu wydawałoby się, że samo wysłanie listu z USA do Polski może być problematyczne, a dziś kupujemy zza oceanu elektronikę, kosmetyki, ubrania… Wszystko, co tylko sobie wymarzymy.

Oszczędne, amerykańskie zakupy

Co ciekawe, kupując przez Internet możemy nie tylko spróbować nowych rzeczy, ale przede wszystkim zaoszczędzić, zwłaszcza, jeżeli chodzi o gadżety elektroniczne. Przedmioty takie, jak czytniki e-booków, tablety czy nowoczesne zegarki znacznie taniej możemy kupić na amerykańskich stronach, nawet, gdy ceny podane w dolarach przeliczymy na złotówki.

Ale ale, skoro udało nam się znaleźć korzystną ofertę na dany towar, nie ma sensu teraz przepłacać, jeżeli chodzi o koszty dostawy. Przesyłki z USA mogą być horrendalnie drogie, to prawda, ale tylko wówczas, gdy zdecydujemy się na poczcie lub potentatach kurierskich, w cennikach których widnieją naprawdę przerażające sumy.

Taniej u brokera?

przesyłki z usa

Zdecydowanie tak! Na amerykańskim rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się prowadzeniem pełnego pośrednictwa w obsłudze drobnych transakcji za granicą. Innymi słowy, nie tracąc zbędnego czasu ani nerwów, możemy kupić dany przedmiot na aukcji lub w dowolnym e-sklepie, a resztą zajmą się osoby, które doskonale znają tę procedurę.

Jak zamówić kuriera w USA?

Jest to bardzo proste. Wystarczy, że posiadasz Internet i klawiaturę – a zakładam, że tak jest. Pośrednika znajdziesz za pomocą wyszukiwarki. W Internecie znajdziesz mnóstwo firm, które oferują swoją pomoc przy obniżaniu kosztów spedycji.

Czy jest to ryzykowne?

Nie. Po pierwsze, swoją paczkę możesz monitorować na stronie internetowej, zupełnie tak samo, jak w przypadku polskich firm kurierskich. Po drugie, współpracując z firmami zajmującymi się organizacją przesyłek, będziesz z nimi w ciągłym kontakcie. Rzecz jasna, paczka nadana z Ameryki może iść nieco dłużej niż ta nadana z terenu Europy, jednak w warunkach doskonałej dostępności przesyłek lotniczych, nie powinno być to ogromnym problemem.

Możliwe, żeby to było aż tak tanie?

Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale tak. Tak naprawdę, to dodatkowe opłaty, a nie sama odległość generują koszt przesyłki. Warto pamiętać, że Ameryka jest kolebką szybkich przesyłek, dlatego też tamtejsi przewoźnicy starają się zwiększyć dostępność świadczonych usług w taki sposób, aby zjednywać całe rzesze klientów. Zarówno z Ameryki, jak i spoza niej. Dlatego właśnie, jeżeli Twoim marzeniem jest posiadanie najnowszego gadżetu, którego cena w Polsce Cię przeraża, warto zainteresować się możliwościami, jakie dają tanie przesyłki z USA.

Dodaj komentarz