blog podróżniczy

Planujesz wakacje? Uważaj, podróże uzależniają!

Mówią, że podróże kształcą. Zdecydowanie mają rację, bo poznawanie nowych miejsc, niekoniecznie znanych z przewodników turystycznych, to najlepsza szkoła życia i kultur. Załóżmy, że podjąłeś decyzję o dalekiej podróży. Pojawia się pytanie: jak zrobić pierwszy krok?

Samo podjęcie decyzji o wyprawie to dopiero początek. Przede wszystkim musisz określić, na czym najbardziej Ci zależy. Niektórzy wolą wygodne kurorty w opcji „all inclusive”, inni nie wyobrażają sobie leżenia na plaży i popijania drinków z palemką. W zamian wybierają piesze wędrówki przez miasto. To zdecydowanie ta druga opcja jest w stanie dostarczyć niezapomnianych wrażeń i przygód, które już nie wydarzą się nigdzie indziej.

Wiele osób, decydując się na daleką i długą wyprawę zastanawia się, z kim to zrobić. Większość nie wyobraża sobie podróżowania w pojedynkę. Obawy są uzasadnione. Podróżując solo nie ma mowy o ekstremalnych pomysłach, co więcej – znacznie rosną koszta takiej wyprawy. Z drugiej strony, podróżując samotnie musimy liczyć tylko na siebie, a to w efekcie wychodzi nam zazwyczaj tylko na dobre. W końcu będąc „pod ścianą” sami musimy porozumieć się w języku kraju, do którego jedziemy. Mówiąc krótko, zmusza nas do tego sytuacja. Niewątpliwą zaletą samodzielnych podróży jest też niezależność. To my decydujemy co i kiedy zobaczymy. Bez żadnych kompromisów i zobowiązań.

Podróżuj razem z nami!

Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z prawdziwym podróżowaniem powinni porządnie się przeszkolić. W końcu każdy kraj to odrębna kultura, inne zwyczaje i – co szalenie istotne – inne prawo. To, co w Polsce jest całkowicie legalne, w Indiach może okazać się surowo zabronione, pod groźbą więzienia. Tu z pomocą służą doświadczeni podróżnicy. Właśnie dlatego warto znaleźć odpowiedni blog podróżniczy i pochłaniać praktyczne wskazówki oraz porady. Przy okazji, zdjęcia blogerów z wypraw najczęściej działają tylko motywująco i jeszcze bardziej skłaniają do odwidzenia miejsca, nierzadko gdzieś na drugim końcu świata.

Mówiąc o podróżach nie sposób nie powiedzieć jeszcze o jednym, ważnym aspekcie podróży. To jedzenie. Można powiedzieć, że kuchnia to bogactwo każdego kraju. Próbuj, kosztuj, smakuj i eksperymentuj z tradycyjnymi potrawami. Nic tak nie rozwija smaków, jak właśnie zwiedzanie przez talerz. Może okazać się, że po powrocie z takiej wyprawy odkryjesz w sobie talent kucharski i podpatrzone receptury przeniesiesz do swojej kuchni.

Na koniec jeszcze jedno ostrzeżenie. Mówią, że na pierwszej wyprawie w nieznane nic się nie kończy, wręcz przeciwnie: zaczyna się wielka miłość do podróżowania!

Dodaj komentarz