drewniana podłoga w domu

Kiedy budujemy własny dom, zawsze stajemy przed dylematem: W jakiego rodzaju podłogi go wyposażyć? Odpowiedź na takie pytanie jest zasadnicza? Po tych podłogach bowiem będziemy chodzili przez następne kilka, kilkanaście, a może nawet i kilkadziesiąt lat!

A zatem podłogi takie muszą być trwałe. Ale nie tylko. Powinny być również estetyczne, wnosić do wnętrz  dobrą, miłą i unikatową atmosferę. Ale także być łatwe w renowacji. Drewno, jako materiał posiada wszystkie te zalety.

Dom bez drewnianej podłogi wydaje się niekompletny

Podłoga drewniana do domu jest tą opcją, którą koniecznie trzeba rozważyć. Zapoznać się z jej zaletami, ponieważ zazwyczaj okazuje się, dom rodzinny bez drewnianej podłogi wydaje się być niekompletny. I nic dziwnego, gdyż nasi przodkowie od wielu, wielu lat stosowali w swoich domach drewniane podłogi. Stały się one ich integralną częścią, tak, że dzisiaj nie potrafimy sobie już wyobrazić na przykład góralskiej chaty bez drewnianej podłogi, ale również i nowoczesnej, jednorodzinnej architektury skandynawskiej bez wkomponowanych w nią drewnianych powierzchni.

Zalety drewnianych podłóg

I nic dziwnego, ponieważ powierzchnie z desek mają uniwersalnych charakter. Mogą być, w zależności od aranżacji, układane zarówno we wnętrzach rustykalnych i modernistycznych, jak również podkreślać współczesne, nowoczesne tendencje ekologiczne. Podłogi drewniane mogą znaleźć zastosowanie zarówno w eleganckich wnętrzach, jak również w surowych pomieszczeniach industrialnych. Inną ważną zaletą zakupu podłogi drewnianej jest możliwość uzyskania dzięki niej ciepłej atmosfery w domu rodzinnym. Drewno bowiem w sposób naturalny taką atmosferę wytwarza.

Trwałość drewnianej podłogi jest niemal legendarna. Ułożona na przykład z odpowiednio grubych, warstwowych desek jest praktycznie niezniszczalna. Nie ma też obaw, że się nam z latami znudzi. Kolejną jej zaletą jest bowiem możliwość wielokrotnej renowacji. Możemy ja przemalowywać, bejcować, lakierować, cyklinować, ponownie przemalowywać. Za każdym razem możemy dostosowywać ją do charakteru na nowo aranżowanego wnętrza.

Innymi ważnymi  zaletami są izolacyjne właściwości desek, umożliwiające doskonałe odseparowanie pomieszczenia od zimnego podłoża. I wreszcie rzecz niebagatelna – drewniane podłogi są zdrowe, Tworzą bowiem antystatyczną posadzkę zapobiegającą rozwojowi alergenów.   

Te wszystkie zalety powodują, że podłogi drewniane są godne polecenia do każdego rodzaju domu. Ich szeroki wybór znajdziemy w https://www.drewcolor.pl/ posiadającym asortyment najwyższej jakości. Znajdziemy tu również prawdziwych fachowców, którzy doradzą, jaka podłoga drewniana do domu jest najlepsza, zapewnią transport, wykonają jej montaż i zalecą odpowiednią konserwację