droga

drogaW dobie gdy na rynku pracowników mamy coraz więcej wykształconych i kreatywnych ludzi, dla których poza posadami w korporacjach, nie ma zbyt wielu zadowalających propozycji pracy. Praca dla korporacji to trudny temat i nie dla każdego. Są to twory, gdzie panują niezbyt dobre warunki do pracy dla jednostek indywidualnych. Ograniczone są szanse rozwoju osobistego oraz możliwość rozwinięcia skrzydeł dla jednostek wybitnych i nieszablonowych zwłaszcza jeśli nie potrafią się odnaleźć w bezwzględnych warunkach gry, jakie w korpo panują.

Co jeśli nie ciepła posadka?

Szansą dla tych wszystkich ludzi jest pomysł na własny biznes i działalność gospodarczą. Powodzenie w tym temacie, warunkowane jest głównie znalezieniem odpowiedniej niszy w tak bardzo rozwiniętym i zapełnionym w tej chwili rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Czasami jednak warto wesprzeć się fachowcem w dziedzinie doradztwo zawodowe.
We własnym zakresie przede wszystkim rozwiązania i punktu zaczepienia powinniśmy szukać na polach, które leżą w zakresie naszych zainteresowań. Bardzo często biznes powstaje z pasji. Jest rozwinięciem naszych zainteresowań lub hobby. To najlepsza z możliwych opcji jakie można w życiu wybrać, ponieważ wtedy nie dość ze pracujemy u siebie i na siebie to robimy to z przyjemnością. Zwłaszcza na początku jest to bardzo ważne. Przyjemność jaka będzie dawać nam praca w lubianej przez na branży lub dziedzinie da nam motywacje do tego, aby nie załamywać rak w początkowej fazie, która do najłatwiejszych może nie należeć.

Początki nie zawsze są łatwe

Podstawą rozpoczęcia własnej działalności a bardzo często czynnikiem zniechęcającym potencjalnych młodych biznesmenów są tez środki finansowe, które należy pozyskać. Każda działalność na początku potrzebuje nakładów i inwestycji. Nawet zaczynając małymi kroczkami, jako jednoosobowa działalność gospodarcza potrzebujemy na początek niezbędnych narzędzi pracy i pierwszych materiałów na nasze produkty. Tutaj z pomocą mogą nam przyjść różnego rodzaju dotacje i dofinansowania czy to z Unii Europejskiej czy z Urzędu Pracy. Ostatecznością jest zaciągnięcie kredytu w banku. Ale i te ostatnie, idąc z duchem czasu, mają dla początkujących biznesmenów pożyczki na preferencyjnych warunkach. Wystarczy sprawdzić i porównać oferty.
Na pewno bardzo potrzebne jest także dobre nastawienie danej jednostki dążącej do przejścia na „swoje”. Potrzeba bardzo dużo motywacji i samozaparcia aby dojść do wyznaczonych celów. Ponoć osiągnięcie sukcesu zależy przede wszystkim od nas, to wszystko jest w środku nas samych. Warunki zewnętrzne mogą być mniej lub bardziej sprzyjające, ale to zawsze nasza orientacja na osiągniecie sukcesu jest gwarantem końcowej satysfakcji z efektów naszych poczytań.